Informácie o nás

V septembri 2019 uplynulo 45 rokov (brožúrafoto) od založenia nášho odboru turistiky, ktorý vznikol pri TJ Letecké opravovne Trenčín. Prvou dlhoročnou predsedníčkou bola Hanka Senková, od ktorej prevzal vedenie na 12 rokov Janko Mrlina. Po ňom v roku 2010 sa stal predsedom odboru turistiky Vlado Švancár. Po jeho tragickom úmrtí v Himalájach v októbri 2014 si výbor zvolil za predsedu Ľubku Maradíkovú. Najväčší dôraz v činnosti bol v minulosti a stále je kladený na prácu s mládežou. V začiatkoch boli členmi klubu väčšinou zamestnanci podniku Letecké opravovne Trenčín a neskôr sa rozrástol i o "cezpoľných". V súčasnej dobe sa základňa pohybuje medzi 90 - 100 členmi. Venujeme sa hlavne pešej turistike a práci s mládežou. Sme oprávnení prijímať 2 % podielu zo zaplatenej dane.

Každoročne organizujeme pre širokú turistickú verejnosť akcie: Novoročný výstup na Ostrý vrch, Trojkráľový výstup na Čiernachov, Letecká 50-ka, Medzinárodný diaľkový pochod Trenčín - Zlín, Hviezdicový výstup na Inovec. Tradičnými akciami sú: 4-dňový veľkonočný zájazd, letný prázdninový zájazd do pohorí okolitých štátov (Krkonoše, Šumava, Dolomity, Dachstein, Poľské Tatry a pod.), jesenný 2-3-dňový zájazd hlavne do pohorí na Slovensku. Od roku 2012 organizujeme aj diaľkový pochod "Letecká stovka".

Náš klubový kalendár obsahuje podujatia, ktoré si organizujeme - zabezpečujeme vlastnými cvičiteľmi a inštruktormi. Na tejto stránke propagujeme aj akcie organizované turistickými klubmi v našom okolí. Sme klub otvorený a prístupný pre všetkých aktívnych turistov.